ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10289078
*
nr 1028 9078
Spegel
Rokokostil, höjd: 115 cm
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 mars 2016
kl 20:49:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/3 11:59:37
1
2.000 kr
22/3 21:25:21
2
1.600 kr
22/3 21:25:21
1
1.700 kr (Budbetjänt)
27/3 19:37:02
2
2.400 kr
28/3 20:28:46
1
2.600 kr
28/3 20:30:26
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1028 9078
Spegel
Rokokostil, höjd: 115 cm
| Utrop: | 2.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 mars 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/3 11:59:37 | 1 | 2.000 kr |
| 22/3 21:25:21 | 2 | 1.600 kr |
| 22/3 21:25:21 | 1 | 1.700 kr (Budbetjänt) |
| 27/3 19:37:02 | 2 | 2.400 kr |
| 28/3 20:28:46 | 1 | 2.600 kr |
| 28/3 20:30:26 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



